Retriiverite stardikoolitus 15.-17.10.2021

Retriiverite stardikoolitus on mõeldud neile, kes soovivad oma koerale õpetada asjade otsimist, äratoomist, loovutamist ja head koostööd inimesega. Koolituse eesmärk on ka luua hea eeldus koera koolitamiseks retriiverite tõuomaste katsete jaoks (tõukatse, tasemekatse, töökatse), kus koera juhitakse maastikul ja vees käe- ja vilesignaalide abil (edasi, stopp, vasak, parem, otsi).

Koolitusel võivad osaleda kõik, koertele vanusepiirangut ei ole, igale koerale lähenetakse ea- ja varasema kogemuse põhiselt. Kohtade täitumisel eelisjärjekord on My Brand, Royal Brown ja Anneli Ilumetsa kenneli kasvandikel.

Reede õhtusel loengul annab Anneli ülevaate retriiverite tööst ja katsetest ning näitab ka videoid.
Laupäevases praktilises trennis saab koos koeraga proovida lihtsamid elemente ning ülevaate sellest, kuidas edasi treenida.

  • Tutvustav loeng 15. oktoobril 2021 kell 18:00 Tabasalus restoran Selleri II korrusel.
    Anneli annab ülevaate erinevatest katsetest ja retriiverite tööomadustest.
  • Praktiline trenn koeraga 16.10.2021 Suurupis.
    Iga koerajuht koeraga saab oma individuaalse trenniaja. Pealtvaatajad võivad osaleda terve päeva jooksul. Kaasa võtta retriiveririhm ja head maiused.

🌲🌲Edaspidised praktilised trennid hakkavd toimuma igakuiselt Harjumaal Anneli juhendamisel.

 

from / 25.0045.00

Puhasta

Kirjeldus

Anneli Ilumetsa on koerad ja loomad saatnud peaaegu kogu elu. Peale väga pikka ja järjepidevat vanemate “töötlemist” sai ta 10-aastaselt päris oma koera, väikse puudli omanikuks. Esimene retriiver – labradori retriiver Bally (My Brand Ballymore) tuli Anneli perre 2005 aastal.  Nagu enamus koeri, pidi ka Ballyst saama lihtsalt perekoer, aga läks teisiti. Koos Ballyga sukeldus Anneli näituste ja katsete maailma ning enam sealt välja ei ole saanud.

Annelit võlub kõige rohkem see, kuidas koer naudib tõuomast tööd, mille jaoks ta loodud on. Hetkel on Annelil kodus labradori retriiver ja kaks siledakarvalist retriiverit.

Anneli sõnul on ta kasvanud ja arenenud koos oma koertega ning peab neid mitmes mõttes kõige suuremateks õpetajateks. Aastate jooksul on Anneli läbinud erinevaid koolitusi ja kursusi koerte toitmise, tervise, käitumise, kuulekuse, retriiverite tõuomase töö jne teemal. Retriiverite tõuomase töö osas on Anneli täiendanud ennast mitme Euroopa tuntud treeneri käe all. Oma koertega võistleb Anneli kuulekuses (KK), retriiverite töö- ja jahikatsetel nii Eestis kui ka väljaspool ning käib ka linnujahil.

Teisi koerajuhte ja koeri õpetades lähtub Anneli eelkõige sellest, et iga loom on eriline ning vajab individuaalset lähenemist.

Selle aasta augustis tegid eestlased mõnes mõttes ajalugu – Eesti retriiverite võistkond osales esimest korda Rahvusvahelisel Retriiverite Töökatsel (IWT) Ungaris, kus ka Annelil oli oma siledakarvalise retriiveri Pipiga (Amazing Black Beauty Reverie Stream) au osaleda.

Anneli on Eesti Retriiverite Tõuühingu juhatuse liige, samuti Eesti Kennelliidu, Eesti Labradori Retriiverite Tõuühingu, Soome Siledakarvaliste Retriiverite Tõuühingu ja Kaakon Noutajakoirayhdistys ry liige.

 

Lisainfo:
Anneli Ilumets 5279419

Lisainfo

Vali sobiv treening:

Loeng ja trenn (inimene + koer), Loeng ja trenn (ilma koerata)